01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

RC makety soutěžily

 

O víkendu 4. - 5. 6.2016 uspořádal Leteckomodelářský klub Třebíč Mistrovství České republiky rádiem řízených

 mg 1223maket a polomaket letadel kategorii F4C a F4H na svém letišti u Stříteže. Soutěž má jíž víc než dvacetiletou tradici, jako Mistrovství se konala již podeváté.

Od pátečního odpoledne se parkoviště plnilo auty, obytnými přívěsy a stany. Celkem jsme přivítali 19 maket, což je tak akorát pro celovíkendovou soutěž. Pořadatelská parta posekala letiště a upravila zázemí, postavila přístřešek a zprovoznili občerstvovací okénko.

Současně se zapálením ohniště pod grilovaným prasátkem započaly soutěžní lety. Vždy po odlétání byla maketa připravena pro statické hodnocení, které probíhalo bezprostředně vedle depa modelů.

Po ukončení prvého letového kola přešla krátká přeháňka, která namočila prach a osvěžila vzduch. Zhruba do večerních 18 hod. byla dvě kola odlétána a dokončeno statické hodnocení. Vzhledem k novince - přepočtu bodů na 1000 pro vítěze kola – byly výsledky nejen na průběžných prvních místech velmi těsné. O všem se tedy rozhodovalo v nedělním 3. letovém kole. Noční bouřka letiště, modely a ani náladu nijak neohrozila. Na soutěžních letech 3. kola byla u všech vidět snaha celkový výsledek co nejvíc vylepšit. V kategorii F4C zvítězil Pavel Fencl s maketou Knoller C. II již s výsledky ze soboty. V kategorii F4H byl boj o 1. místo vyrovnanější a rozhodoval výsledek ze statického hodnocení. Nejlépe hodnocené lety Honzy Doubravy se zbrusu novým Lavočkinem LA-7 nestačily na vítězství, ze kterého se radoval David Kopal, úřadující Mistr světa v této kategorii.

Soutěž jsme zakončili vyhlášením vítězů a předáním cen zhruba ve 14 hodin. Následoval úklid přístřešku, ohrazení a zábran, loučení.

Na shledanou příští rok…!

Výsledky a fotografie jsou v naší fotogalerii (FOTOGRAFIE ZE SOUTĚŽÍ na hlavní stránce webu)

Veškeré textové i obrazové materiály uveřejněné na tomto webu lze šířit pouze se souhlasem LMK Třebíč.
Návrh webu: © 2018 ChciWeb.biz, Odkazy